Белый дом

Выбор чайной посуды. Секреты и базовые правила

07.05.18
Вибір чайного посуду. Секрети і базові правила

На сьогоднішній день більшість медиків визнають дивовижні лікарські властивості різноманітних чаїв. Однак їх потрібно належним чином заварювати, щоб не тільки отримати відмінний смак, але і отримати максимальну користь для здоров'я.Правильно обрана чайний посуд і кілька правил догляду за нею допоможуть максимально розкрити всю повноту смаку обраного Вами чаю, а так само допоможе естетично насолодитися процесом чаювання.

В цій статті ми розглянемо базові поради, які можуть допомогти Вам вибрати відповідну чайний посуд.

Ми також розглянемо правильний метод приготування чаю в залежності від обраного вами типу. Кращим вибором чаю для заварювання, звичайно ж, стане листовий чай.
 

Визначення кількості чаю

По-перше, вам потрібно знати, скільки чаю можна використовувати. Більшість новачків часто роблять поширені помилки, коли справа доходить до визначення чайної маси. Найпопулярніша з них & ndash; переборщити. Деякі Чаемани-новачки дотримуються думки про те, що чим більше чаю покласти в чайник для заварювання або кухоль, тим більш насиченим буде його смак. Насправді це не так, і існують певні градації і обмеження. Рекомендується використовувати 2 грами чаю на 250 мл води . Така кількість чаю призначається для 1 порції.
 

Темпертура води

Добре, тепер Ви приступаєте до процесу заварювання чаю. І так, якщо ви початківець Чаемани, у вас може скластися враження, що все, що вам потрібно зробити, це закип'ятити воду і вилити її прямо в посудину з чайним листям.

Насправді, необхідно підготувати воду до певної температури, ґрунтуючись на типі чаю, який ви заварюєте. Можна придбати спеціальний кухонний термометр, якщо ви плануєте регулярно пити чай. Таким чином, Ви завжди зможете контролювати той момент, коли вода відразу досягає необхідної температури. Більш легким у використанні і підручним інструментом є годинник (пісочний, настінні, електронні та ін.) Або таймер.

Для білих і зелених сортів рекомендована температура води становить 75- 80С. Якщо ви додасте пару кубиків льоду в киплячу воду, це відразу знизить температуру приблизно до потрібної позначки. Так само варто зауважити, що склянку окропу остигає при кімнатній температурі до 75-80 градусів за 5 хвилин. Це так само допоможе зорієнтуватися і довести воду до потрібної температури.

Час заварювання

Якщо чайний лист заварюється дуже довго (перетравлюється), і напій буде гірким. Якщо ви не дасте йому достатньо часу настоятися, смак буде слабким і водянистим. У зв'язку з цим, важливо знати точну кількість часу, який необхідний кожному виду чаю. Для чорного чаю оптимальним часом настоювання є 4-5 хв. При цьому, дуже важливо враховувати рекомендації виробника. Для зеленого чаю знадобитися трохи менше часу: всього 3 хв. Улонг, в залежності від ступеня ферментації наполягають від 3 до 5 хв. Тізани можна спокійно заварювати трохи більше 5 хв, адже вони відносяться до тих видів гарячих напоїв, які нелегко (або практично неможливо) переварити.

Повсякденний посуд для заварювання

У вас є кілька варіантів, при виборі посуду для заварювання чаю.

Перший полягає в тому, щоб просто покласти потрібну кількість чайного листя прямо в вашу чашку (нагадаємо, що це всього 2 грами). Так, ви самі будете пити листя, але, мабуть, для деяких людей це не проблема. Імовірно, більшість листя все одно опускається на дно чашки і залишається там до закінчення чаювання. Однак це іноді може принести і незручності, коли чайне листя потрапляють в ротову порожнину і людина при цьому відчуває дискомфорт. В цьому випадку, чаювання не приносить його учаснику ніякого задоволення, а може дратувати і до того ж, зіпсувати настрій. Так само категорично не рекомендується заварювати чай в гуртку по 1 дуже важливої причини. При заварюванні чаю в гуртку, у вас немає можливості дотримуватися певний час заварювання, адже чайний лист постійно перебувати у Вашій гуртку, і проходить процес перетравлення. При цьому виділяються дубильні речовини (віддають гіркотою), а передозування дубильних речовин в організмі може викликати його сильну інтоксикацію.

Другий варіант: придбати заварювальний чайник до з вбудованим фільтром. В якості альтернативи, існує і третій - купити чайну кульку або одноразовий порожній пакетик для заварювання чаю, або використовувати невелику ситечко, що підходить для Вашої чашки, яке по завершенню часу заварювання можна вийняти разом з чайним листям. Жоден з цих винаходів сучасності не є дорогим, і та здатний відмінно впоратися з тим, щоб зберегти повноту смаку листя з вашого напою.

Обладнання для нагріву води

Для нагріву води ви можете використовувати як чайник для плити, так і електричний чайник. Особливі чайні гурмани віддають перевагу використовувати самовар. Ні перший, ні другий, ні третій не повинні мати зайвих запахів, бути чистими (без забруднень) і вимитими.

При виборі еклектичного чайника звертайте увагу на марку виробника, швидкість нагріву води і споживання електроенергії. Очевидно, якісний електричний чайник обійдеться Вам дорожче. Однак, якщо Ви дорожите витраченим часом, тоді цей вибір заощадить Вам як мінімум 10 хв на 1 приготуванні чаю. Більшість людей, які регулярно споживають цей прекрасний гарячий напій, в тому числі у Великобританії і чаювання Азії, таких як Китай, Японія і Корея, звичайно вибирають електричний чайник.

При виборі звичайного, плиткового чайника, багато зіштовхуються з якоюсь проблемою. На жаль, якісні чайники дуже важко знайти, особливо купити за прийнятною ціною. Практично всі вони виробляються в Китаї або Індонезії виробниками, які просто намагаються скоротити витрати, і при цьому жертвують якістю. І навіть в цьому випадку немає необхідності йти дорогим шляхом & ndash; купите чайник за помірною ціною, але простежте, щоб ця марка випускалася не менше 5 років. Знайдіть відгуки про це чайнику. Запитайте поради у тих, хто довгий час користується чайником, і задоволений його якістю.
 

Чайники для заварювання

Цей тип чайників буває всіх форм і розмірів. В інтернеті зараз можна купити практично все, і вибрати до душі саме той чайник для заварювання, який буде відповідати Вашим вимогам, не складе великих труднощів. Однак, найбільш важливим аспектом, який слід враховувати при покупці, є матеріал, з якого чайник виготовлений. Напевно Вам доводилося зустрічати заварники чайники зі скла, кераміки, фарфору, чавуну або глини.

Кожен матеріал має свої плюси і мінуси, і вибір того типу, який стане кращим для вас, може бути визначений тим, наскільки ви вважаєте за краще занурюватися в культуру і методи приготування чаю.

Примітка: Вкрай не рекомендується використовувати чайники, внутрішній матеріал яких містить пластмасу!

Слід пам'ятати, що чай з'явився в Азії. В Японії чайники традиційно виготовляються з чавуну. У Китаї чайники виготовлені з неглазурованої глини і називаються yixing, тоді як в Кореї вони зазвичай засклені і відомі під загальною назвою cha jujeonja. Всі ці матеріали добре утримують тепло, що робить їх кращими речовинами для виготовлення чайників.
 

1. Глина.

Кращі чайники в Китаї, як було написано вище, неглазуровані. Позитивним аспектом цього є те, що чайник, будучи неглазуровані, дозволяє аромату просочується в глину і допомагає поглибити запах вашого напою. Негативним тут є те, що для кожного типу чаю потрібна окрема посуд, щоб не змішувати аромати і смаки різних сортів.

Деякі популярні версії глиняних чайників засклені, тому дана проблема у них не виникає. Засклена всередині, пориста глина не проковтне смак чаю, і промивши посуд після чаювання, Ви зможете насолодитися іншим видом цього гарячого напою.

Будь-яка глиняний посуд відмінно підходить для утримання тепла. Єдиним серйозним недоліком цього посуду є те, що вона швидко руйнується і б'ється.

Кращі корейські чайники, як правило, виготовляються з використанням глазурі в стилі Celadon, причому більшість сучасних зразків представляють собою або нефритовий зелений, або чистий білий. Обидва типи відтворюються з історичних прикладів, іноді з деякими сучасними оновленнями.

Зелений стиль, романтизує період до епохи конфуціанства корейської історії, зазвичай дуже декоративний, тоді як білий стиль набагато більш консервативний і суворий. Вони були введені після того, як країна прийняла конфуціанство як офіційну релігію / філософію.

Інший традиційний стиль заскленого чайника - Браун Бетті з Англії. Ці чайні аксесуари представлені в традиційному стилі, який більшість жителів Заходу дізнається миттєво.
 

2. Чугун.

Якщо те, що ви хочете в чайнику, - прекрасна теплопровідність і надійність, і Ви належите до людей з надлишком енергії, і тому часто б'єте посуд? Чавунна посуда- це Ваш щасливі квиток.

Цей традиційний японський чайник буде утримувати тепло вашого настою довше, ніж глина, і він практично не піддається руйнуванню.

ПОРАДА:Завжди підігрівайте чавун, перед тим як заварювати в ньому чай. Налийте в нього гарячої води, вилийте, насипте необхідну кількість чаю, і залийте його водою потрібної температури. Це дозволить залозу довше зберігати тепло. Цей трюк так само працює з глиною.

Єдиним серйозним негативним аспектом вибору чавунного чайника для заварювання, є його схильність до іржі. Ви повинні промити чайник тільки теплою водою, без засобу для миття посуду, і ретельно висушити зовні, поки посудина ще теплий після полоскання, а потім перевернути чайник, щоб повністю злити залишки води всередині чайника і дати йому висохнути на повітрі. Якщо ваш чайник повністю не висохне, іржа може утворюватися всередині або зовні, і це може змінити аромат і смак вашого напою. Тим не менш, деякі з кращих, більш нових моделей як і раніше в основному виготовляються вручну традиційним способом, і вони мають емальовані внутрішні покриття для запобігання іржавіння. Це тип, який я б запропонував.

3. Скло, кераміка, фарфор.

Для естетичних цілей ви можете вибрати інший тип чайника. Варіанти зі скла, кераміки або фарфору - все прекрасні, і особливо приємно тоді, коли зовнішній вигляд чайника для Вас важливіший, ніж виконання його основної функції. Скляний чайник приємний його фанатам, тому що в ньому можна побачити & nbsp; листя, що розкриваються в воді, і дивитися, як вода поступово змінює колір. Це прекрасний процес для спостереження, особливо якщо ви заварюєте в'язані чаї, які зроблені саме для цієї мети.

Кераміка і порцеляна так само хороші своїм чудовим дизайном і розписами. Безперечно, що жоден інший матеріал не здатний замінити класичний вид сервірування столу. Китайці винайшли склад твердого фарфору ще приблизно в VI столітті, за тисячу років до того, як він став проводитися в Європі. За спробу вивезти таємницю його виготовлення з країни покладалася страта. Однак зараз, говорячи про порцелянової чайної посуді ми згадуємо знамениті англійські чайні фарфорові сервізи. Варто відзначити той факт, що ідея закріпити ручку на піалі і зробити чашку належить англійцям. Любителям естетичного вигляду чайного посуду, фарфор припаде до душі. Однак не варто забувати і про мінуси фарфорового посуду. Порцеляновий посуд виготовляється з особливих сортів білої глини. Вироби з цього матеріалу настільки тонкі, що через них проглядається сонячне світло. Саме тому, будь-які вироби з порцеляни є крихкими і легко б'ються.

Чайні аксесуари від Newby

Насладитесь прекрасным чаем с роскошными чайными аксессуарами от Newby, которые несут в себе необходимые акценты для идеального приготовления любимого напитка. Ассортимент стеклянных и фарфоровых чайников и чашек Newby может быть выставлен во время чаепития с друзьями или семьей так же использоваться на мероприятиях или светских вечеринках. Чайные фильтры помогут воссоздать лучшую чашку чая времен императоров. А металлические изысканные посеребренные баночки для хранения чая гарантируют сохранность и свежесть чайного листа.

Статья предоставлена компанией «Гералт».

Профитекс

Реклама

Новый поставщик в каталоге

Посуда-Сервис

Посуда-Сервис

Посуда для дома, кафе, баров и ресторанов

Поставщик недели

Pradex

Pradex

Cовременная мебель и предметы интерьера из искусственного ротанга

Рекомендуем

Restoran.UA – Всё о ресторанной жизни Киева

Реклама