Белый дом

Классификация или разновидности ресторанов

15.11.18
Класифікація або різновиди ресторанів

На сьогоднішній день існує декілька підходів до класифікації ресторанів по різним критерієм. В першу чергу підприємства громадського харчування відрізняються за принципом обслуговування своїх відвідувачів. За цією класифікацією можна виділити наступні групи: 

  • класичні ресторани, 
  • ресторани швидкого обслуговування, швидкого харчування - фаст-фуд. 

Так само ресторани можна класифікувати за етнічною ознакою, в залежності від явного переважання будь-якої національної кухні над іншим меню.

Можна розділити ресторани і за рівнем сервісного обслуговування, але це ставитися в основному до класичних ресторанам, де зручність клієнта - це один з ключових чинників обслуговування. Так само класичні ресторани часто класифікують за середньою вартістю чека. Як правило цей показник на пряму пов'язаний з рівнем сервісу закладу.

Відмінності за принципом обслуговування

У класичних ресторанах приготування страви починається тільки після його замовлення клієнтом закладу. У приготуванні страви не використовуються напівфабрикати, а переважають тільки свіжі продукти.

Для ресторану швидкого обслуговування характерною рисою є розрахунок на масове відвідування в короткий період часу, як прищепило під час сніданку, обіду і вечері. В такому закладі відбувається попередня заготовка страв, які чекають своєї покупки.

Заклади фаст-фуду припускають максимально швидке обслуговування. Тому ці заклади мають обмежене меню, яке готуватися з напівфабрикатів, виготовлених на центральній фабриці і доставлених в окремі точки реалізації.

Класифікація за середньою вартістю чека

Вершину класифікації ресторанів за цим параметром займають елітні ресторани або ресторани преміум-класу. У меню таких закладів можна знайти безліч страв з продуктів, які не зустрічаються в повсякденному раціоні, у винній карті представлена ??велика кількість елітних вин. Сам ресторан обов'язково має неповторний концептуальний інтер'єр з дорогих матеріалів. Офіціанти в таких закладах мають високий знанням етикету, відмінним знанням меню та винної карти. Націнка в ресторанах такого типу становить 350-400%.

До середнього класу відносяться закладу, що володіють більш скромними інтер'єрами, сервісом і асортиментом меню. Хоча в меню і можуть бути присутніми багато страв з меню елітних ресторанів, але в цілому вишукані страви відсутні. Але, не дивлячись на це, закладу залишається привабливим для великого числа споживачів. Крім класичних ресторанів в даній категорії знаходяться закладу з власної міні-пивоварнею. Націнка становить 200-300%.

У нижній частині класифікації розташувалися різні кафе, бари і ресторани, що не володіють особливою привабливістю інтер'єру, не мають сервісним обслуговування. Набір страв досить простий. Все це і сприяє невеликому середньому чеку закладу.

Професійна класифікація ресторанів

Серед професіоналів галузі прийнято класифікувати ресторани за характером їх завдань. Наприклад, метою діяльності ресторану може бути створення когось закладу для еліти, в якому передбачається формування вузьконаправленої групи відвідувачів. Такі заклади можуть не припускати високої прибутковості, швидше за дивіденди від такого ресторану менш матеріальні, це може підвищення іміджу власника закладу, наприклад.

Якщо створюється ресторан тільки для отримання прибутку, то і завдання ставляться перед закладом відповідні.

Така класифікація дозволяє професіоналам відразу зрозуміти вимоги до підприємства громадського харчування, на стадії управління проектом перед початком будівельних робіт і робіт з комплексного оснащення ресторану.

Стаття надана компанією «Рестопрайм».

Fd-store
Профитекс

Реклама

Новый поставщик в каталоге

Лодмар Украина

Лодмар Украина

Продажа, поставки, обслуживание и ремонт профессионального оборудования

Поставщик недели

Алфея

Алфея

Промышленные фильтры для удаления дыма, жира и запахов отходящих от кухонных плит

Рекомендуем

Restoran.UA – Всё о ресторанной жизни Киева

Реклама

Правый нижний 240x400