Белый дом

Чем ресторан отличается от кафе?

05.12.18
Чим ресторан відрізняється від кафе?

Останнім часом довкола ресторанів і кафе не вщухають суперечки. Причина - стирання кордонів між цими закладами. Істотний внесок в плутанину внесли ресторани швидкого харчування, що прийшли до нас із США і Європи, які, з огляду на стандарти та ДСТУ, ресторанами іменуватися не можуть. Просто в Америці, наприклад, ресторанами називають будь-який заклад громадського харчування, тому-то і відбулися деякі зміни в свідомості громадян. Щоб виключити подальшу плутанину, пропонуємо розглянути відмінності класичних кафе від ресторанів.

Визначення

Якщо зазернути в тлумачні словники, то французьке слово "кафе" там трактується як "невеликий ресторан". Також є приписка — "в якому можна перекусити". Тобто кафе не розраховане на тривале перебування. Швидше за все — це місце, де можна швидко втамувати голод, або випити чашку чаю або кави. У кафе пропонують відвідувачам нехитрі закуски, або страви з напівфабрикатів.

Ресторанами прийнято називати підприємство громадського харчування, в якому відвідувачу пропонується широкий асортимент страв і напоїв, серед яких екзотичні або складні у приготуванні страви. Саме тому приготування страв в ресторані займає тривалий час. За розмірами, як правило, ресторани досить великі приміщення. Вони мають кілька залів, наприклад, бенкетний або VIP-зал, танцювальний майданчик.

Принципи обслуговування

Наявність офіціантів - один з основних принципів роботи будь-якого ресторану. В обов'язки офіціантів ресторану входить: сервіровка столу, консультація клієнтів ресторану і допомога у складанні меню, прийом замовлення, подача страв і напоїв згідно з етикетом, вирішення виникаючих питань, надання рахунку та отримання оплати. При цьому, в рахунок включають ще й відсоток за обслуговування.

У кафе можна взагалі не побачити офіціанта. Якщо ж він є, то виконує наступні функції: підтримання чистоти і порядку за столиками, зміна попільнички, прибирання брудного посуду. Найчастіше в кафе відвідувач бере меню сам за барною стійкою, там же залишає замовлення. У деяких кафе офіціант може допомогти з вибором страв, а також розрахувати клієнта.

Обстановка та інтер'єр

У кафе інтер'єр зазвичай досить скромний. Це можуть бути навіть пластикові столи та стільці. У закладах вищого рівня дизайн може бути оформлений в певному стилі. У кафе допускається відсутність скатертин, а полотняні серветки можуть бути замінені на паперові. Поки відвідувач не зробив замовлення, його стіл залишатиметься порожнім — усі столові прилади та спеції принесуть разом із замовленням.

У ресторані столи вже сервіровані. При цьому, наявність скатертини і полотняних серветок - обов'язкові. Також часто столи в ресторанах прикрашені живими квітами. Хорошим рівнем ресторану вважається наявність живої музики. Інтер'єр в ресторанах може бути найрізноманітнішим. Як правило, це якісні та зручні меблі, говорить про певний стилі і спрямованості роботи ресторану. Для комфорту відвідувачів в ресторанах встановлюються системи клімат-контролю, які відповідають за підтримання температури в приміщенні. Ресторан може бути розподілений на зону для курців і некурящих відвідувачів.

Отже, кафе - це порівняно невеликий заклад, що не припускає наявності декількох залів. Ресторан - заклад просторе, в ньому може бути окремий бенкетний зал, а також зони для курців і не курців відвідувачів.

У кафе приходять перекусити, а ресторан призначений для повноцінного відпочинку.

Яким би не був ваш заклад — ви завжди можете придбати меблі для нього у компанії RestoPrime. У нас — найширший асортимент меблів для кафе і ресторанів у Західній Україні. Переконайтеся в цьому самі, оглянувши наші каталоги.

Fd-store
Профитекс

Реклама

Новый поставщик в каталоге

Лодмар Украина

Лодмар Украина

Продажа, поставки, обслуживание и ремонт профессионального оборудования

Поставщик недели

Алфея

Алфея

Промышленные фильтры для удаления дыма, жира и запахов отходящих от кухонных плит

Рекомендуем

Restoran.UA – Всё о ресторанной жизни Киева

Реклама

Правый нижний 240x400